O nás

foto 1 s

V najväčšej tichosti splynúť s prostredím, pohybovať sa nehlučne ako duch, mať všetky zmysly v maximálnej koncentrácií a trpezlivo čakať niekoľko hodín na tú pravú príležitosť. Iba takto sa môžem dostať do veľmi intímnych stretnutí s neobyčajne bystrými tvormi obývajúcimi zákutia Slovenských Karpát.
Trvalo veľmi dlhú dobu kým som sa k nim naučil takto priblížiť, kým som objavil miesta, kde sa správajú prirodzene, kde sa cítia bezpečne, kde je ich pravý
a človekom zatiaľ pomerne nezmenený domov.

Ľudia mi často kladú otázku, čo ma na filmovaní a objavovaní stále nových scén z divočiny tak priťahuje? Jasnú odpoveď nepoznám. Je to niečo v mojom vnútri? Snáď v tom hľadám upokojenie a útek z dnešného precivilizovaného sveta plného stresu.

Ale možno sú to aj lovecké gény zdedené po dávnych predkoch? Áno táto moja vášeň má skutočne s lovom niečo spoločné. Je to akýsi pocit víťazstva, ktorý pociťujem vždy, keď umom a trpezlivosťou „zvíťazím“ nad opatrným tvorom, nemajúcim o mne v divočine ani tušenia. To sú moje veľké vnútorné víťazstvá a tak trocha aj zmysel bytia, pre ktoré ochotne podstupujem stavy totálneho vyčerpania, bolesť, nedostatok spánku, pohodlie, mokro alebo chlad. Vášeň je vášeň.

Niečo z mojich a bratových „úlovkov“ nájdete na tomto webe zvyšok v našich filmoch.

Rasťo Dobrovodský

 

 

spacer 10
foto 2 s
spacer 10
foto 3 s
spacer 10
foto 4 s
spacer 10

 

foto 55 s          foto 6 s