Ako sme začínali

rasto 1 small

Začiatkom decembra 1997 kúpil môj brat Roman prvú kameru. Bola to analógová kamera SONY CCD-TR1100 so záznamom vo formáte video Hi8.

Od tej doby sme sa s Romanom stali na filmovaní závislí a do hôr sme už bez kamery vari ani nevstúpili. Naše filmárske začiatky neboli ktovieaké, pretože sme sa s kamerou učili zaobchádzať so skrehnutými prstami v najväčších zimných mrazoch. Postupne sme ale techniku pokorili a výsledky sa začali zlepšovať.

Za zlomový bod považujem prvú jeleniu ruju, ktorú sme nafilmovali v septembri 1998 v Malých Karpatoch v okolí nášho rodiska. Materiál získaný za rok filmovania bol základom pre náš prvý film s názvom "Malé Karpaty v oblasti Pustej Vsi", ktorý som si mimochodom i sám "nahovoril".

Impulzom pre budúcu tvorbu bola pravdepodobne aj cena získaná za túto prvotinu na festivale poľovníckych filmov v Leviciach.
Nasledujúcu jeleniu ruju sme už "točili" podstatne lepšou "trojčipovou" kamerou CANON XL1, ktorej nástupcu model XL2 používame aj dnes.

Filmovanie a následná tvorba programov o našej krásnej slovenskej prírode a najmä o jej faune nás v súčasnom uponáhľanom svete doslova drží pri živote. Myslím si, že je to aj istá forma loveckej vášne, no s tým,že sa naše "úlovky" naďalej túlajú horami a údoliami Slovenských Karpát. Ich neprístupné zákutia nás neprestávajú lákať k objavovaniu ďalších a ďalších skrytých tajomstiev.


 

 

spacer 10
rasto roman 1 s
spacer 10
roman 1 s
spacer 10